I GRUPA - MALUCHY

Małgorzata Kulczyk

Nauczyciel Wychowania Przedszkolnego

Ukończyłam studia na kierunku pedagogika, specjalizując się w edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej. Jako spokojna i cierpliwa osoba, z radością spełniam swoje marzenie o pracy z najmłodszymi.

Jestem także szczęśliwą mamą dwójki dzieci, co pozwala mi być na bieżąco z ich potrzebami i wyzwaniami. Uwielbiam spędzać czas na świeżym powietrzu oraz angażować dzieci w zabawy ruchowe, które uczą ich przez zabawę i pozwalają lepiej poznawać otaczający świat.

Czerpię ogromną radość z obserwowania, jak dzieci rozwijają się, zdobywając nowe umiejętności. Każdy, nawet najmniejszy sukces moich podopiecznych, jest dla mnie powodem do dumy. W swojej pracy dążę do tego, by uczyć dzieci samodzielności, empatii oraz szacunku – zarówno wobec innych ludzi, jak i rzeczy, z których korzystamy na co dzień.

Jako nauczyciel wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Nutka, oferuję pełne zaangażowanie w rozwój emocjonalny, społeczny i intelektualny dzieci. Moim celem jest tworzenie przyjaznego i bezpiecznego środowiska, w którym każde dziecko będzie mogło odkrywać swoje talenty i rozwijać umiejętności. Dzięki mojemu doświadczeniu oraz zainteresowaniom, takim jak sport, muzyka i literatura, potrafię wprowadzać ciekawe i zróżnicowane zajęcia, które pobudzają ciekawość oraz motywują do nauki poprzez zabawę.

Zawsze dążę do nawiązania pozytywnych relacji i współpracy z rodzicami, aby wspólnie wspierać rozwój naszych podopiecznych. Moje doświadczenie zawodowe, choć związane z różnymi branżami, nauczyło mnie cierpliwości, odpowiedzialności oraz umiejętności pracy w zespole – cechy te przekładają się na moją codzienną pracę z dziećmi.

Jestem w stanie zachęcić maluchy do pracy poprzez połączenie nauki z zabawą oraz tworzenie atmosfery pełnej zaufania i akceptacji. Oto kilka sposobów, które stosuję:

• Nauka przez zabawę: Wprowadzam różnorodne gry edukacyjne, które angażują dzieci i sprawiają, że nauka staje się przyjemnością. Przykładowo, organizuję zabawy ruchowe z elementami edukacyjnymi, które pomagają w rozwijaniu umiejętności matematycznych czy językowych.
  • Indywidualne podejście: Każde dziecko jest inne, dlatego dostosowuję metody pracy do potrzeb i zainteresowań poszczególnych maluchów. Dzieci chętniej angażują się w zadania, które są dla nich interesujące i dopasowane do ich poziomu rozwoju.
  • System nagród i pochwał: Stosuję pozytywne wzmocnienia – nagradzam wysiłek i postępy, a nie tylko końcowy efekt. Dzieci czują się docenione i zmotywowane, co zachęca je do dalszej pracy.
  • Kreatywne projekty: Wprowadzam do zajęć elementy sztuki, muzyki czy teatru, które pozwalają dzieciom na twórcze wyrażanie siebie. Dzięki temu maluchy rozwijają swoje umiejętności, jednocześnie bawiąc się i ucząc.
  • Wsparcie i empatia: Zawsze staram się być blisko dzieci, słuchać ich potrzeb i obaw. Dając im poczucie bezpieczeństwa i wsparcia, pomagam im pokonywać trudności i podejmować nowe wyzwania z większą pewnością siebie.
  • Zróżnicowane aktywności: Dbam o to, aby zajęcia były różnorodne i nie pozwalały na nudę. Wprowadzam różne formy aktywności – od zajęć ruchowych, przez manualne, po intelektualne, aby każde dziecko mogło znaleźć coś, co je zainteresuje.

Wszystko to sprawia, że dzieci chętnie uczestniczą w zajęciach, rozwijają swoje umiejętności i czerpią radość z nauki.

"Czyń małe rzeczy z wielką miłością."

Bogumiła Garczyńska

pomoc nauczyciela

Pracuję w Niepublicznym Przedszkolu Nutka w Pogórzu jako pomoc nauczyciela.
Swoją codzienną pracę wykonuję z pełnym zaangażowaniem i oddaniem, dbając o bezpieczeństwo, porządek oraz komfort dzieci.
Wspieram nauczycieli w opiece nad dziećmi, dbając o ich bezpieczeństwo podczas zajęć, spacerów oraz zabaw na świeżym powietrzu.

Pomagam dzieciom w codziennych czynnościach, takich jak ubieranie, korzystanie z toalety oraz przygotowywanie się do posiłków i leżakowania.
Czuwam nad tym, aby każde dziecko czuło się bezpieczne i zadbane, a także by miało zapewnioną odpowiednią higienę.
Odpowiadam za utrzymanie czystości w salach, korytarzach oraz innych pomieszczeniach przedszkolnych.
Regularnie sprzątam i dezynfekuję powierzchnie, odkurzam, myję podłogi oraz dbam o estetykę wnętrz, aby dzieci przebywały w czystym i przyjaznym otoczeniu.

Zajmuję się również dbaniem o zewnętrzny ogródek przedszkolny, podlewam rośliny i dbam o porządek na terenie przedszkola. Angażuję dzieci w prace ogrodnicze, dzieląc się z nimi swoją wiedzą na temat pielęgnacji roślin. Pomagam w przygotowywaniu sal do zajęć, ustawianiu stolików, rozkładaniu materiałów dydaktycznych i organizowaniu przestrzeni zgodnie z potrzebami nauczycieli i dzieci.

Współpracuję z nauczycielami podczas zajęć, asystując w realizacji zadań edukacyjnych oraz wspierając dzieci w wykonywaniu ich prac.
W sytuacjach awaryjnych, takich jak nagłe nieobecności nauczycieli, jestem gotowa do przejęcia opieki nad grupą dzieci i zapewnienia im bezpiecznego i zajmującego czasu.

Moje atuty:
Jestem osobą sumienną, punktualną i odpowiedzialną.
Praca z dziećmi sprawia mi ogromną radość i satysfakcję.
Moje doświadczenie w różnych branżach nauczyło mnie elastyczności oraz efektywnego działania w dynamicznych warunkach, co przekłada się na moją pracę w przedszkolu.
Cenię sobie porządek i dyscyplinę, a jednocześnie potrafię stworzyć ciepłą i przyjazną atmosferę, która sprzyja rozwojowi dzieci.

Przedszkole Nutka to miejsce, w którym każdego dnia staram się być nie tylko pomocnym pracownikiem, ale i życzliwym towarzyszem dla dzieci oraz wsparciem dla nauczycieli.